İstanbul’da Hijye Eğitimi ve Gıda Zehirlenmesi

Gönderildiği yer: Genel | 0

food-poisoning

28 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu.

Özel bir çağrı merkezinde çalışan 28 kişi, öğlen yemeğinin ardından çeşitli rahatsızlıklar yaşayınca gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye başvurdu.

Kentte çeşitli kuruluşlara çağrı merkezi hizmeti veren bir firmada çalışan personel öğlen 13.30 sıralarında çorba, köfte, patates ve makarnadan oluşan öğle yemeğini yedi. Aradan bir kaç saat geçtikten sonra akşam saatlerinde personelin bir kısmında, baş ve karın ağrısı, mide bulantısı şikayetleri başladı. Bunun üzerine firmaya ambulans çağrıldı. Rahatsızlanan personellerin bir kısmı ambulanslarla, bazıları da özel araçları ile  Hastaneye götürülerek acil serviste gözlem altına alındı. Hastaneye gelen 28 kişiden bir kısmına serum takıldı.

Şirketin yemeğini özel bir firmanın tedarik ettiği öğrenildi. Yaşanan olayın ardından yemek menüsünden incelenmek üzere numune alındı. Hastanede gözlem altında bulunan kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu, önemli bir sağlık sorunlarının bulunmadığı belirtildi. Rahatsızlıkların yemeğe mi bağlı, yoksa başka nedenle mi olduğu araştırılıyor.

Bu haber Hijyen Eğitimi Yönetmeliği’nin önemini ortaya koymaktadır.

Böyle haberler ile gündeme gelmek ve cezayi müeyyidelere maruz kalmamak için lütfen Yasal Zorunluluk olan Hijyen Eğitimi’ni göz ardı etmeyin!